Dzień Języków w Klubie Kwadrat

22 października w Klubie „Kwadrat” aż 18 grup studenckich (6-osobowych) zmierzyło się w PubQuizie z wiedzy o Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Tematem pytań konkursowych była kultura i historia krajów anglojęzycznych. Studenci odpowiedzieli na 50 pytań z pięciu kategorii, jak: kultura Wielkiej Brytanii i Ameryki, muzyka filmowa, sławni Brytyjczycy i Amerykanie, a także geografia i tradycje.
PubQuiz został przeprowadzony przez lektorki w języku angielskim. Konkurs przebiegał w miłej atmosferze, jednakże nie brakowało emocji związanych z chęcią zdobycia jak największej liczby punktów. Wyróżnione zostały 3 drużyny. Nagrodą główną były bony o wartości 300 złotych do jednej z galerii handlowych.
Po ciężkiej pracy umysłowej przyszedł czas na rozrywkę ― konkurs karaoke. Rozpoczęła go grupa lektorek, wykonując piosenki „OB-La-Di, Ob-La-Da” zespołu The Beatles i „Mamma Mia” zespołu Abba. Konkurs karaoke trwał ponad trzy godziny, jednak nie wszyscy zdążyli zaśpiewać, gdyż tuż po 22 w klubie zaczęła się dyskoteka. W sumie w wydarzeniu wzięło udział około 120 osób.

pkwadrat