Gra miejska Game of Thrones

23 października 2015 aura była wybitnie niesprzyjająca. Przeraźliwe zimno i wiatr przeszywający do szpiku kości odstraszały od zbył długiego przebywania na zewnątrz. Jednakże nie zniechęciło to dzielnych śmiałków, którzy przybyli tłumnie by wziąć udział w językowej grze miejskiej organizowanej w ramach Jubileusz Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych PK. Nagrody wszak były przednie: 400 zł w kuponach do Empiku za pierwsze miejsce I 200 zł – za drugie.
Do gry przystąpiło dziewięć czteroosobowych drużyn mieszanych. Uczestnicy musieli odnaleźć 8 punktów rozlokowanych na kampusie przy ul. Warszawskiej I jego okolicach m.in w budynkach WILu I WITCHu, na placu Matejki czy na przystanku szybkiego tramwaju. Nie dostawali jednak mapki, a zestaw zaszyfrowanych wskazówek, który pomagał im w dotarciu do tylko jednego z punktów. Następnie wykazując się sokolim wzrokiem musieli odnaleźć opiekuna punktu (jednego z pracowników SPNJO), który dzierżył w dłoni czerwoną torbę jako znak rozpoznawczy. Otrzymywali od niego zadanie, za które nagradzani byli określoną liczbą dukatów w zależności od wiedzy, zaangażowania czy kreatywności oraz zaszyfrowane wskazówki do następnego punktu gry.
Zadania różniły się zarówno formą jak I poziomem trudności. Studenci mieli m.in wykazać się wiedzą leksykalno-gramatyczną tłumacząc fragment tekstu, popisać się wiedzą ogólną rozwiązując quiz o krajach anglojęzycznych czy też wymową odśpiewując przeboje Queen czy Elvisa Presleya.
Drużyny musiały odwiedzić wszystkie punkty I zdobyć jak najwięcej dukatów, po czym wracały do miejsca zbiórki z zebranym skarbem. Wykonywanie zadań nie było jedynym sposobem wzbogacenia się- drużyny mogły łupić się wzajemnie, stawając do pojedynków według zasad określonych w karcie gracza. Zwycięzcami zostali studenci Wydziału Mechanicznego.

mgr Elżbieta Szabat, wykładowca języka angielskiego SPNJO