SPNJO w Instytucie Goethego

Dnia 6 listopada 2015 roku w ramach jubileuszu SPNJO w siedzibie Instytutu Goethego w Krakowie, Rynek Główny 20, odbyły się zajęcia dla studentów Politechniki Krakowskiej pt. „Gry i animacje językowe z języka niemieckiego”.

Zajęcia poprowadzili lektorzy Instytutu Goethego: Alexander Lay oraz Joanna Przybyłowska. W spotkaniu udział wzięło 35 studentów różnych wydziałów Politechniki Krakowskiej, którzy podzieleni na dwie grupy na zmianę uczestniczyli w grach i animacjach, będących intensywnym spotkaniem z językiem niemieckim.

Pani Joanna Przybyłowska zaprosiła swoją grupę do zabawy w rozmaite gry planszowe i karciane, będące przyjemną, a zarazem efektywną metodą ćwiczenia i utrwalania słownictwa z rozmaitych dziedzin.

Pan Alexander Lay natomiast zaproponował animacje językowe, podczas których studenci mieli okazję w sposób kreatywny wykorzystać swoją znajomość języka niemieckiego, także języka specjalistycznego.

Wymagającym urozmaiceniem animacji okazał się quiz sprawdzający wiedzę o krajach niemieckojęzycznych oraz niemieckich odkryciach i wynalazkach. Zwycięzcy konkursu otrzymali specjalne nagrody i wyróżnienia, a wszyscy pozostali uczestnicy zajęć sympatyczne pamiątki.

Nagrody dla studentów zostały ufundowane przez Instytut Goethego oraz Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie.

Spotkanie w Instytucie Goethego w Krakowie było dla studentów okazją zarówno do sprawdzenia i rozszerzenia swojej znajomości języka niemieckiego, jak i do  sprawdzenia swojej wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Stanowiło również możliwość bezpośredniego spotkania i rozmowy z rodzimymi użytkownikami języka niemieckiego. Studenci mieli także możliwość zapoznania się z działalnością kulturalną i ofertą programową Instytutu Goethego w Krakowie.

mgr Dariusz Guzik, wykładowca języka niemieckiego SPNJO