Finał Konkursu Prezentacji

prezentacje

Czy współcześni inżynierowie mają niezbędne narzędzia aby sprostać wyzwaniom przyszłości?

Na to pytanie próbowali odpowiedzieć finaliści Konkursu Prezentacji Multimedialnych w językach obcych zorganizowanego przez Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych pod honorowym patronatem JM Rektora PK, profesora Kazimierza Furtaka. 3. XII (prawie) w samo południe, o 13.00 nastąpiła wielka chwila dla finalistów konkursu. Finał konkursu był ostatnią z całego cyklu imprez przygotowanych przez SPNJO dla studentów naszej uczelni z okazji jubileuszu.

Wbrew początkowym obawom organizatorek, konkurs cieszył się wielkim zainteresowaniem zarówno wśród publiczności, jak i studentów, którzy zdecydowali spróbować swoich sił w rywalizacji. 15. XI, w dniu zamknięcia zapisów było na liście aż 28 prezentacji zgłoszonych przez studentów z wszystkich wydziałów i lat. Nieuniknione w tej sytuacji, przeprowadzone dwa dni przed finałem eliminacje wyłoniły szóstkę finalistów: Katarzynę Famulok (WM, język niemiecki), Marię Gaworek (WIL, język angielski), Martę Kittel (WIL, język niemiecki), Łukasza Paska (WIL, język angielski), Magdalenę Srokę (WM, język rosyjski) oraz Julię Sudoł (WM, język angielski). Tak więc 3. XII, w wypełnionej po brzegi Kotłowni przedstawili swoje prezentacje w trzech językach: angielskim, niemieckim oraz rosyjskim przedstawiciele dwóch wydziałów: Mechanicznego oraz Inżynierii Lądowej.

Jury pod przewodnictwem Pani Kierownik SPNJO, mgr Elżbiety Han-Wiercińskiej pracowało w następującym składzie: przedstawicielka JM Rektora - Pani mgr Anna Pawlik, dostojni delegaci z poszczególnych wydziałów: prof. dr hab. inż. Tadeusz Sobczyk (WIEK), prodziekan WIL, Pan dr inż. Michał Pazdanowski, Pan dr hab. inż. Michał Zielina, prof. PK (WIŚ), Pan dr hab. inż. Marcin Banach (WIiTCh), prodziekan WM, Pan prof. dr hab. inż. Artur Ganczarski, Pan dr inż. arch. Rafał Zawisza (WA) oraz lektorzy SJO, Pani mgr Dorota Duchnowska (język rosyjski) i Pan mgr Dariusz Guzik (język niemiecki) jak również delegatka Samorządu Studenckiego PK, Pani Daria Kowalska.

Wyłonienie najlepszych nie było łatwym zadaniem, gdyż wszyscy finaliści prezentowali bardzo wyrównany poziom, świetne przygotowanie językowe oraz merytoryczne. Ostatecznie zarówno I nagrodę (bon podarunkowy o wartości 2500 zł do zrealizowania w sieci sklepów Komputronik) jak i Nagrodę Publiczności (bon podarunkowy o wartości 500 zł) otrzymała studentka Wydziału Mechanicznego, Pani Julia Sudoł za prezentację w języku angielskim zatytułowaną Engineering of Industrial Design. II nagroda przypadła w udziale studentowi Inżynierii Lądowej, Panu Łukaszowi Paskowi (bon podarunkowy o wartości 900 zł), a III - studentce Wydziału Mechanicznego, Pani Katarzynie Famulok (bon podarunkowy o wartości 250zł). W tym miejscu należy podkreślić, że nagrody I, II oraz III zostały ufundowane przez JM Rektora PK, natomiast Nagrodę Publiczności ufundowała sieć sklepów komputerowych Komputronik. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali również dyplomy uczestnictwa a także drobne upominki z logiem PK. Wsród licznie zgromadzonej publiczności również rozlosowano drobne upominki.

Konkurs okazał się wielkim sukcesem. Cieszy to tym bardziej, że wszelkiego rodzaju prezentacje są chlebem powszednim inżyniera, a udana prezentacja może zapewnić sukces zawodowy. Miejmy nadzieję, że Konkurs Prezentacji Mulimedialnych w Językach Obcych wpisze się na stałę do kalendarza imprez naszej uczelni.

Podsumowując, chciałabym złożyć dowody uznania dla wszystkich uczestników naszego konkursu, również tych, którzy nie przeszli sita eliminacji, za odwagę podjęcia niełatwego wyzwania. Gratuluję również serdecznie laureatom. Dziękuję też Koleżankom i Kolegom ze SJO za okazane nam wsparcie, a w szczególności chciałabym podkreślić, że sukces konkursu jest w pełni zasługą Pani mgr Alicji Filipowskiej-Półtorak, która była głównym mózgiem całego przedsięwzięcia.

mgr Ilona Wojewódzka-Olszówka, wykładowca języka angielskiego SPNJO