Konkurs plakatów

Jednym z pierwszych wydarzeń w kalendarium jubileuszu Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych PK był konkurs dla studentów na plakat promujący w języku obcym ich rodzimy wydział. Można było zgłaszać prace wykonane indywidualnie lub zespołowo. Nadesłano ponad 160 prac z pięciu wydziałów uczelni. Najliczniej reprezentowany był Wydział Mechaniczny, następnie Wydział Inżynierii Środowiska i Wydział Inżynierii Lądowej. Swe prace dostarczyli również studenci Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej oraz Wydziału Architektury. Komisja konkursowa, złożona z lektorów SPNJO PK, oceniała projekty przede wszystkim pod względem poprawności językowej, techniki wykonania i pomysłu. Do kolejnego etapu, którym było głosowanie na stronie facebookowej Studium, wytypowano 20 plakatów.

Prace te zostały równocześnie zaprezentowane na specjalnych wystawach na terenie wydziałów. Po trzech miesiącach plakaty z największą liczbą „polubień” zostały nagrodzone gadżetami. Zwycięskie prace z poszczególnych wydziałów można było podziwiać już podczas uroczystej inauguracji jubileuszu SPNJO, 21 września. Plakat, który uzyskał największą liczbę głosów, został wykonany przez studentki WIiTCh.