Warsztaty jubileuszowe

17 października lektorki i lektorzy SPNJO PK doskonalili swoje umiejętności metodyczne, także techniczne aspekty swej pracy. Zorganizowane tego dnia sesje warsztatowe dotyczyły trzech zagadnień: kreatywnej pracy z grupą; sztuki godzenie życia zawodowego i osobistego oraz techniki nauczania z iPadem.
Judyta Gutowska, trener kompetencji interpersonalnych i rozwoju osobistego, poprowadziła warsztaty poświęcone metodom aktywizującym i wykorzystywanym do wzbudzania kreatywności w pracy dydaktycznej. Głównym celem szkolenia było zapoznanie z ideą twórczej pracy z grupą. Lektorzy mieli okazję doświadczyć na sobie, a przez to poznać metody służące organizacji i urozmaiceniu pracy grupy. Jednocześnie mogli spojrzeć na nie z perspektywy prowadzącego — rozważając szanse, zagrożeni oraz najlepsze sposoby ich wykorzystania.
Druga sesja dotyczyła indywidualnego sposobu radzenia sobie z obowiązkami zawodowymi i prywatnymi, słowem: sztuki godzenia sfery zawodowej i osobistej. Z kolei wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i trener w Apple Education, dr Napoleon Bryl przeprowadził dwie sesje, których głównym założenie było zapoznanie z nowoczesnymi technologiami w nauczaniu. Podczas pierwszego szkolenia lektorzy zostali zaznajomieni ze sprzętem i oprogramowaniem urządzenia iPad. Druga sesja w całości była poświęcona wykorzystywaniu aplikacji iTunes U Coursea w nauczaniu języków obcych oraz tworzeniu własnych kursów w środowisku Apple. W trakcie szkolenia każdy uczestnik korzystał z iPada 6 oraz stworzył podstawowy kurs w aplikacji iTunes.
W warsztatach wzięło udział 25 osób. Zdobyta wiedza i umiejętności na pewno przyczynią się do uatrakcyjnienia zajęć z języka obcego oraz pomogą w rozwoju osobistym nauczycieli akademickich.